Sayın Beyza Üntuna'ya BALGÖÇ Onur Üyeliği Belgesi verildi

 
.
Türkiye Cumhuriyeti Avusturya Bregenz Başkonsolosu Sayın Beyza Üntuna'ya 30.Ağustos.2003 tarihinde BALGÖÇ Genel Merkezi'nde düzenlenen törenle BALGÖÇ Onur Üyeliği Belgesi verildi.
 
Törene, AKP Grup Başkanvekili Faruk Çelik, Bursa milletvekilleri Mustafa Dündar ve Niyazi Pakyürek, AKP İl Başkanı Hayrettin Çakmak, DYP İl Başkanı İlker Özaslan, AKP Yıldırım İlçe Başkanı Ahmet Er ile Batı Trakya Türkleri Derneği Bursa Şubesi Başkanı Ahmet Koç ve eski Yıldırım Belediye Başkanı Cüneyt Karlık da katıldı.
 
BALGÖÇ Genel Başkanı Doç.Dr.Emin Balkan, Başkonsolos Beyza Üntuna'ya Dışişleri Bakanlığı bünyesinde yurt içinde ve yurtdışında 30 yıldır üstlendiği diplomatik görevlerinde Balkan Türkleri yararına gerçekleştirdiği üstün hizmetlerinden dolayı BALGÖÇ Onur Üyelik Belgesi'ni takdim etti ve BALGÖÇ rozeti taktı.
 
Başkonsolos Beyza Üntuna'nın teşekkür konuşmasından sonra, milletvekilleri ve il başkanlarının  Türkiye'nin Balkanlardaki politikalarıyla ilgili açıklamaları oldu. 

 

..

..

..

..

..

..

T.C. BREGENZ BAŞKONSOLOSU
BEYZA ÜNTUNA'NIN
ÖZGEÇMİŞİ

Adı ve Soyadı : Beyza ÜNTUNA
Doğum Yeri ve Yılı : Bursa, 1947
Medeni Durumu : Boşanmış, Bir çocuklu.

ÖGRENİM DURUMU:

İlk : Özel Yeni Okul, Bursa
Orta : Notre Dame de Sion Fransız Kız Lisesi, İstanbul
Lise : Notre Dame de Sion Fransız Kız Lisesi, İstanbul
-Lee M. Thurston High School (2. Diploma),
Detroit, Michigan, ABD.
Lisans : İstanbul üniversitesi İktisat Fakültesi 1970
(Siyaset-Sosyal Siyaset Bilimleri)
Kazandığı Burslar : -"American Field Service" Uluslararası Bursları
Kış programı 1965/1966, Detroit, Michigan ABD
-A.İ.E.S.E.C. Uluslararası ögretim Staj Programları.
Banque Nationale de Paris, Paris-FRANSA 15.08.1968-15.10.1968


Bildiği yabancı diller : Fransızca, İngilizce, Portekizce

BULUNDUGU MEMURİYETLERİ:

- Şikago Başkonsolosluğu, Mahalli katip 16.02.1973-30.06.1976
- Protokol Genel Müdürlüğü, Mütercim 01.07.1976-31.03.1978
Sekreter
- Enformasyon ve Tanıtma Dairesi, Aday
Meslek Memuru 31.03.1978-28.11.1978
- Araştırma ve Siyaset Planlama Dairesi,
II.Katip 28.11.1978-25.08.1980
- Selanik Başkonsolosluğu, Muavin Konsolos 25.08.1980-26.08.1982
- Sofya Büyükelçiliği, Başkatip 26.08.1982-02.12.1985
- Enformasyon Dairesi, Başkatip 02.12.1985-03.11.1986
- Doğu Avrupa-Asya Genel Müdür Yardımcılığı
Başkatip 03.11.1986-28.08.1987
- Lizbon Büyükelçiliği, Müsteşar 28.08.1987-02.09.1991
- Enformasyon Dairesi, Şube Müdürü 02.09.1991-25.08.1993
- Tel Aviv Büyükelçiliği, I.Müsteşar 25.08.1993-01.09.1997
- Çevre İşleri Dairesi, Daire Başkanı 01.09.1991-25.08.1993
- Burgaz Başkonsolosluğu, Başkonsolos 01.10.1999-01.04.2001
- Uluslararası Siyasi Kuruluşlar Genel
Müdür Yardımcılığı-Uyuşturucu ve Örgütlü
Suçlar Dairesi, Daire Başkanı 01.04.2001-30.09.2001
- Bregenz Başkonsolosluğu, Başkonsolos 01.10.2001 -


NİŞAN VE ÖDÜLLERİ: Portekiz Cumhurbaşkanı Dr. Mario Soares tarafından
12.11.1992 tarihinde tevdi edilen "Veliaht Don Henrique" devlet madalyası
sahibidir.