Teşekkürler

 
  
 

12 Mayıs 2013 tarihinde yapılacak Bulgaristan Parlamento seçimlerinde, Ülkemizde oy kullanmak isteyen çifte vatandaşlığı olan seçmenlerin rahat oy kullanabilmeleri için sandık açılmasını teminen, dilekçe doldurma ve bilgilendirme çalışmaları başarı ile sonuçlanmıştır. Bu süreçte birlik ve beraberlik içindeki çalışmalarımız için gösterilen ilgiden dolayı tüm şubelerimize, yöre derneklerimize teşekkür ederiz.

12 Nisan itibariyle Bursa Konsolosluğuna ulaşan dilekçe sayısı 27 bini aşmış olup, bu sayının ise Türkiye genelinde toplam 81 bini bulduğu bildirilmektedir ( İzmir 10 bin, Ankara 1.200, İstanbul-Avrupa 15 bin, Marmara bölgesi 14 bin, Trakya 10 bin, internet yolu ile 3 bin). Bu başarı hepimizindir ve birlik ve beraberliğimizin en güzel göstergesidir. Bu duygu ve düşüncelerin seçim gününde de gösterileceğine inancımız tamdır.

12 Mayıs itibariyle 18 yaşını doldurmuş, dilekçe veremeyenler de dahil olmak üzere herkes seçim günü Bulgaristan kimlikleri ile kendilerinin ikamet adresine en yakın sandıklarda saat 07.00 - 20. 00 arası oy kullanabilirler.

Sivil Toplum Örgütü olarak, Soydaşlarımızın demokratik haklarını kullanabilmeleri, seçimlerin sakin bir havada gerçekleşmesi için seçim kanunları doğrultusunda bu güne kadar olduğu gibi her türlü lojistik desteğe hazır olduğumuzu belirtmek isteriz.

Bu itibarla, seçim gününe kadar Soydaşlarımızın oy kullanma genel esas ve usulleri ile ilgili bilgilendirmeler dışında, bazı kesimlere malzeme olabilecek veya lüzumsuz tartışmalara yol açabilecek şahsi görüş ve beyanlardan kaçınılması, seçimlerin selameti açısından önem arz etmektedir.

Çalışmalarınızda başarılar dileriz.

Saygılarımla

Doç. Dr. Yüksel ÖZKAN
B.G.F ve Bal-Göç Genel Başkanı
 

 
  


"Büyük ve köklü, ulu bir ağacın dallarıyız"

 

Bal-Göç web sitesi tasarımı ve güncelleme : Erdinç Kahraman