17-19 Mayıs 2014 Bulgaristan Görüşmeleri

 
  
 

Geleneksel olarak her yıl 17-19 Mayıs tarihlerinde, Bulgaristan’da gerçekleşen Asimilasyona karşı direnen şehitlerimizi Anma Törenlerine BAL-GÖÇ Koro Grubumuz dahil geniş kapsamlı katılım kararı alınmıştı.

Ancak, Soma faciası sebebi ile daha önceden yapılan program iptal edilerek, Derneğimiz, Genel Başkan Doç. Dr. Yüksel ÖZKAN, Başkan Yardımcıları Veli ÖZTÜRK, Sadık YILMAZ, Yönetim Kurulu Üyeleri Günaydın İZMİRLİ, Süleyman İNAN, ve Fikri HASANOĞLU’ndan oluşan bir heyetle temsil edildi.

İlk tören 17 Mayıs 2014 Cumartesi günü oldukça kalabalık bir katılımla İsperih - DEMİRBABA’da gerçekleşti. Heyetimizin katıldığı ikinci tören de 19.05.2014 pazartesi günü Cebel’de keza çok kalabalık bir katılımla gerçekleşti. Etkinlik Programlarında Soma Maden Faciası sebebiyle değişiklik yapıldığı gözlendi. Törenlerin açılışında Soma Maden Şehitleri için birer dakikalık saygı duruşundan sonra diğer programlara geçildi. DEMİRBABA’da Razgrad Nazım Hikmet Tiyatrosu sanatçılarının duygu yüklü temsilleri, hüzünlü düetleri pür dikkat izlendi ve büyük alkış aldı. Cebel’de de aynı şekilde bütün konuşmalar bir matem havasında geçti.

Genel Başkanımız ÖZKAN, HÖH Genel Başkanı Lütfi MESTAN, Razgrad HÖH İl Başkanı Ahmed Ahmedov, İsperih Belediye Başkanı Beysim BASRİ, HÖH Kırcali İl Başkanı ve Cebel Belediye Başkanı Bahri ÖMER’e Oralarda dimdik durarak, verdikleri hizmetler dolayısıyla birer plaket takdim etti.

Ayrıca, HÖH Kırcali İL Başkanı ve Cebel Belediye Başkanı Bahri ÖMER de Genel Başkanımız Doç. Dr. Yüksel ÖZKAN’a ve Emekli Burgas Başkonsolosu ve BAL-GÖÇ Onursal Üyesi Beyza ÜNTUNA’ya hizmetlerinden dolayı başarı plaketi takdim etti.

 
Facebook'ta Paylaşın
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  


"Büyük ve köklü, ulu bir ağacın dallarıyız"

 

Bal-Göç web sitesi tasarımı ve güncelleme : Erdinç Kahraman