"Büyük ve köklü, ulu bir ağacın dallarıyız;vatanımıza sevdalıyız."

  
 

Kamuoyuna Açıklama:
'Demokrasi Adına Utanç Verici Gelişmeler Oldu'

 
  
16.07.2016
 

Sevgili Vatandaşlarımız, Sevgili Üyelerimiz hepimize çok geçmiş olsun. 12 saatlik üzücü olaylar yaşadık. Ülkemiz adına, demokrasi adına utanç verici gelişmeler oldu. Bizler Sivil toplum Kuruluşu olarak her zaman demokrasi ve insan hakları savunucusu olduk, kuruluş tüzüğümüzün temelinde de bu var.

Şerefli TSK kurumumuzun saygınlığına toz bile düşmesini istemeyiz ve karşı çıkarız. Bu darbeye teşebbüs edenleri TSK mensubu olarak kabul etmiyoruz. Sağduyuya ihtiyacımız var, birlik ve beraberlik içinde kenetlenmeye ihtiyacımız var. Ülke demokrasisine vurulan bu darbeyi bir defa daha kınıyoruz.

Siyasi partileri, Sivil toplum Kuruluşları, tüm kurumları ile Ülkemiz insanının sağduyu, birlik ve beraberlik içinde demokrasimize sahip çıkacağına inancımız sonsuzdur.

Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ün "Yurtta Sulh, Cihanda Sulh" sözlerinin kendilerine misyon olarak belirlemiş bir STK olarak bu yolda yılmadan Cumhuriyetimizin değerleri ve demokrasimiz için tüm üyelerimiz ve Ülkemiz kurumları ile beraber mücadelemize devam edeceğiz.

Kamuoyuna Saygıları ile duyurulur.

Doç. Dr. Yüksek ÖZKAN
BAL-GÖÇ ve B.G.F Genel Başkanı, Bursa

 
  
 

Bal-Göç web sitesi tasarımı ve güncelleme : Erdinç Kahraman