Kosova’nın Bağımsızlığı ve Geleceği Konulu Konferans Düzenlendi

 

Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği BAL-GÖÇ tarafından Gökdere Kültür Merkezinde düzenlenen ve Dokuz Eylül Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Bilgin Çelik’in konuşmacı olarak katıldığı ‘Kosova’nın Bağımsızlığı ve Geleceği’ konulu konferans yapıldı.

Konferansa CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, CHP Bursa İl Başkanı Hüseyin Akkuş, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Şükrü Köse ile çok sayıda Sivil Toplum Kuruluşu yöneticisi katıldılar.

Doç. Dr. Bilgin Çelik konuşmasında Kosova'nın tarihsel arka planından bahsederek bağımsızlığa giden süreci özetledi. Günümüzde Kosova'nın bağımsızlığının 10. yılını doldurduğunun altını çizen Çelik, 20. yüzyılda ulus devlet olarak ayrı bir model oluşturduğunu vurguladı.

Kendisinin de Kosovalı bir ailenin mensubu olduğunu aktaran BAL-GÖÇ'ün faaliyetlerini takip ettiğini vurgulayarak, dış politika yapım sürecinde sivil toplum örgütlerinin aktif roller alması gerektiğini ve bunun bölgeyle güçlü bağlar kurulmasının ön şartı olduğunun altını çizdi.  

05.03.2018

 

 

 

 

 

 

Habere ait diğer resimleri BALKAN isimli resmi Facebook Sayfamızda görmek için buraya tıklayınız

 

Facebook'ta Paylaşın

 


Bal-Göç web sitesi tasarımı ve güncelleme : Erdinç Kahraman