Bal-Göç Yüksek İstişare Kurulu Oluşturuluyor

 

1985 yılında Rahmetli Mümin Gençoğlu ve dava arkadaşları tarafından kurulduğundan bu yana misyonuna sadık kalarak vizyonunu sürekli yenileyen ve öncü rolünü devam ettiren Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği’nin 24 Aralık 2017 tarihinde yapılan 17. Olağan Kongresinde kabul edilen yeni tüzüğünün gereği olarak BAL-GÖÇ YÜKSEK İSTİŞARE KURULU oluşturulacaktır.

Tüzük gereğince yeni oluşturulacak olan BAL-GÖÇ YÜKSEK İSTİŞARE KURULUnda Balkan Camiasının sorunları, çözüm önerileri görüşülecek ve Genel Merkez Yönetim Kuruluna yol gösterici bir işlev görecektir.

Kurucularımız ve Eski Genel Başkanlarımız BAL-GÖÇ YÜKSEK İSTİŞARE KURULUnun daimi üyeleridir.

Tüzük gereğince önceki dönemlerde Genel Merkez Yönetim Kurulunda Genel Başkan Yardımcılığı, Genel Sekreter ve Genel Sekreter Yardımcılığı yapmış olan üyelerimiz arzu ettikleri takdirde BAL-GÖÇ YÜKSEK İSTİŞARE KURULU üyesi olabilmektedirler.

Yüksek İstişare kurulunun hazirun listesinin oluşması açısından bu durumdaki kişilerin (başkan yardımcısı, genel sekreter ve yardımcısı) tüzük maddesi gereğince kongre sonrasındaki 3 aylık yasal sürede yazılı talepte bulunmaları gerekmektedir.

Bu yasal prosedür ve formalitenin yerine getirilebilmesi için gerekli dilekçe örneğini aşağıdaki bağlantıdan indirmeniz ve doldurduktan sonra Bal-göç genel merkezine iletmeniz gerekmektedir.  

Bal-Göç'te daha önceki dönemlerde çeşitli sebeplerle yönetim görevinde bulunmamış olmasına rağmen camiamızda sayılan ve sevilen, toplumsal duyarlılığı olan, tecrübesinden ve fikirlerinden yararlanılabilecek kişiler ise ayrıca yönetim kurulumuz tarafından BAL-GÖÇ YÜKSEK İSTİŞARE KURULU üyeliği için davet edileceklerdir.

 

DİLEKÇE ÖRNEĞİ

 

 

 

 

 

Facebook'ta Paylaşın

 


Bal-Göç web sitesi tasarımı ve güncelleme : Erdinç Kahraman