Milli Kahraman Nuri Turgut Adalı Ölüm Yıldönümünde Anıldı

 

Bilindiği gibi Balkanlarda Milli Değerler ve Temel İnsan Hakları için mücadele etmiş başta Nuri Turgut Adalı olmak üzere MİLLİ KAHRAMANLARI anmak için Bal-Göç tarafından düzenlenmekte olan özel etkinlik Eylül ayında Türkiye’deki okullar açıldığında yapılmaktadır.

Bu etkinlikte çocuk ve gençlerin katıldığı sportif faaliyetler yapılmakta ve dereceye girenlere NURİ TURGUT ADALI madalyası verilmektedir. Diğer kahramanlarda anılmakta ve böylece gelecek nesillerin bu milli kahramanların isimlerini unutmamaları amaçlanmaktadır. Bu nedenle NURİ TURGUT ADALI VE BALKANLARDA MİLLİ DEĞERLER VE ÖZGÜRLÜKLER İÇİN MÜCADELE ETMİŞ DİĞER MİLLİ KAHRAMANLARI ANMA HAFTASI okulların açık olduğu zaman diliminde yapılmaktadır.

Ancak her 5 Ağustos’ta Nuri Turgut Adalı adına Bursa Görükle’de bulunan anıtta çelenk sunma töreni yapılmakta ve dua edilmektedir.

Bu sene de çelenk sunma, saygı duruşu ve dua törenine; Bal-Göç’ün 6. Genel Başkanı Veli Öztürk, Genel Başkan Yardımcıları Sadık Yılmaz, Günaydın İzmirli aynı zamanda BGF Genel Sekreteri olan Dr. Öğr. Üyesi Kader Özlem, Koşukavak Dernek Başkanımız,Cebel Dernek Başkanımız, Yöre Dernek Yöneticilerimiz, Belen Gazilerimiz, anıtın yapıldığı dönemin Görükle Belediye Başkanı ile Bal-Göç’ün beşinci genel başkanı ve halen CHP Bursa Milletvekili olan Prof. Dr. Yüksel Özkan katıldılar.

Milli Kahraman Nuri Turgut Adalı’yı rahmetle anıyor ve sizleri Eylül Ayında 3.sü bu yıl Görükle’de BAL-GÖÇ tarafından yapılacak olan “Nuri Turgut Adalı ve Balkanlarda Milli Değerler İçin Mücadele Etmiş Kahramanları Anma” etkinliğimize şimdiden davet ediyoruz.

05.08.2018

 

 

 

Habere ait diğer resimleri BALKAN isimli resmi Facebook Sayfamızda görmek için buraya tıklayınız

 

Facebook'ta Paylaşın

 


Bal-Göç web sitesi tasarımı ve güncelleme : Erdinç Kahraman