8. Nilüfer Görükle Balkan Panayırında Coşku Tavan Yaptı

 

Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği (Bal-Göç), Nilüfer Belediyesi ve Nilüfer Belediyespor işbirliğiyle, Balkan kültürünü bütün zenginlikleriyle yaşatmak amacıyla düzenleneni 8. Nilüfer Görükle Balkan Panayırı, Balkan Mahallesi Pazar Alanı’nda iki gün sürdü.

Panayırda coşku gece geç saatlere kadar artarak devam etti. Panayır alanı dolup taştı. Panayıra katılanlar stantlarda alışveriş yaptı, Balkan lezzetlerini tattı.

Bursalılar’ın yoğun ilgi gösterdiği panayıra
Bal-Göç Genel Başkanı Veli Öztürk,Balkan Türkleri Göçmenleri ve Mülteciler Derneği Federasyon Başkanı Kader Özlem,Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, CHP Bursa Milletvekili Yüksel Özkan,  Bulgaristan’ın Bursa Konsolosu Veselin Bojilov  ile çok sayıda davetli katıldı.

Panayırın açılışında Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, CHP Bursa Milletvekili Yüksel Özkan Balkan Türkleri Göçmenleri ve Mülteciler Derneği Federasyon Başkanı Kader Özlem, Bal-Göç Genel Başkanı Veli Öztürk birer konuşma yaptılar.

Etkinlik kapsamında çeşitli gruplar gün boyu sahne aldı. Nilüfer Roman Orkestrası müzikleriyle izleyenleri coştururken, Nilüfer Halk Dansları Topluluğu da sergilediği performansla yoğun alkış aldı. Panayıra katılanlar, Turgay Paksoy ve Ekibi’nin gösterisiyle eğlendi, ses sanatçısı Elvan Demir’in birbirinden güzel şarkılarına da eşlik etti. Gecenin finalinde Razgrad Devlet Tiyatrosu Nâzım Hikmet Türk Sahnesi, katılanlara müzik ziyafeti sundu. Seslendirdikleri Türkçe ve Bulgarca eserlerle izleyenleri büyüleyen topluluk, dans gösterileriyle de büyük alkış aldı. Etkinlik kapsamında Nuri Turgut Adalı ve dava arkadaşları adına basketbol, tenis, santranç ve atletizm branşlarında düzenlenen turnuvada dereceye giren takımlara da kupa ve madalyaları verildi.

22.09.2018

 

 

 

 

Habere ait diğer resimleri BALKAN isimli resmi Facebook Sayfamızda görmek için buraya tıklayınız

 

Facebook'ta Paylaşın

 


Bal-Göç web sitesi tasarımı ve güncelleme : Erdinç Kahraman