Orhangazi'de de "Devam ve Birlik" Vurgusu

 

Genel Merkez yönetimi olarak şubelerle sıkı işbirliği ve koordinasyon içinde çalışma arzumuzun bir gereği olarak 24.10.2018 akşamı Orhangazi Şubemizdeydik. Genel Merkez Başkanlık Divanının rutin toplantı gününde Orhangazi Şubemizin Yönetim Kurulu ile bir araya geldik.

Toplantıya katılanlar kısaca birbirlerini tanıttıktan sonra ilk sözü Genel Sekreter Erdinç Kahraman alarak, 5. Genel Başkanımız Yüksel Özkan’ın milletvekilliği için istifasından sonra yaşanan süreci tüm açıklığıyla özetledi. Ayrılan arkadaşlarımızın her birini kişi olarak sevip takdir etmekle beraber, derneğin mazisinde olmayan şekilde istifa kararı alıp ardından basına bazı hilafı hakikat unsurlarda içeren beyanatlar verilmesinden duyulan üzüntüsünü paylaştı. Yine de “Hiçbirine bir kırgınlığımız yok, hatta içlerinde abi olarak gördüğümüz ve sonsuz saygı duyduğumuz kişilerde var, keşke böyle yapmasalardı, hep beraber en uygun takvimi planlasaydık, bu camia hepimizin” sözlerini özellikle vurguladı.

Yeni görev dağılımında Şubelerle Koordinasyon görevi yönetim tarafından kendisine verilmiş olan Genel Başkan Yardımcısı Sadık Yılmaz yerel seçimler ve şubelerle ilişkilerde bundan sonra izlenecek yol haritası hakkında değerlendirmelerde bulundu. Yapılacak çalışmaları açıkladı.

Genel Başkan Veli Öztürk ise iyi niyetle çalışılması gerektiğini, 33 yıllık bir maziye sahip olan Bal-Göç’te kurumsal yapının ve prensiplerin esas olduğunu geçmiş tecrübelerini de anlatarak katılımcılarla paylaştı. Bulgaristan’dan emekli maaşı Türkiye’ye gönderilen soydaşlardan yaşam belgesi ile ilgili yeni uygulama nedeniyle maaşı kesilenlerin durumlarını çözmek için yakında Bulgaristan’a gideceğini anlattı.

Orhangazi Şube yöneticileri tek tek görüşlerini açıkladılar. En sonunda Şube Başkanımız Hüseyin Ali Yetim genel merkez yönetiminden arkadaşlardan yaşanan gerçekleri birinci ağızdan duymaktan ve bu akşamki ziyaretten duydukları memnuniyeti belirtip, biz şube olarak genel merkezin yanındayız ve işbirliği içinde çalışmayı sürdüreceğiz vurgusunu yaptı.

Yusuf Kıroğlu arkadaşımız imar barışı ile ilgili gelen yoğun soruları tek tek cevapladı ve katılımcıları bilgilendirdi.

Bu güzel istişare akşamı Balkan Türklerinin Milli Kahramanı Gazi Osman Paşa’nın portresinin önünde çekilen hatıra fotoğrafı ile sonlandı

24.10.2018

 

 

 

Habere ait diğer resimleri BALKAN isimli resmi Facebook Sayfamızda görmek için buraya tıklayınız

 

Facebook'ta Paylaşın

 


Bal-Göç web sitesi tasarımı ve güncelleme : Erdinç Kahraman