Bursa Şehir Gazetesi’nde yayınlanan “Bu rezilliğe son verin!” başlıklı habere ilişkin açıklama

 

22-23 Eylül 2018 tarihinde düzenlenen Nilüfer Görükle Balkan Panayırı ile ilgili olarak 14 Temmuz 2019 Pazar günkü Bursa Şehir Gazetesi’nde yayınlanan “Bu rezilliğe son verin!” başlıklı habere ilişkin öncelikle belirtmek isteriz ki Balkan Panayırları, Bursa’da Balkan Kültürünün en iyi şekilde yaşatıldığı etkinliklerden biridir.

Bir tanesi Bursa Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile Hürriyet Ziraat Parkı’nda; diğeri Nilüfer Belediyesi, Kent Konseyi ve Nilüfer Belediyespor işbirliği ile Balkan göçmeni vatandaşlarımızın ağırlıklı olarak yaşadığı bölge olan Görükle Göçmen Konutları Balkan Mahallesinde gerçekleştirilmektedir.

Derneğimizin Görükle Göçmen Konutları Balkan Mahallesindeki Nilüfer Görükle Balkan Panayırı faaliyetleri sanatsal ve sportif olarak Bal-Göç Türk Halk Müziği Korosu ve Bal-Göç Görükle Şubemizin organize ettiği ömrünün 23 yılını Türklük ve Müslümanlık uğruna sürgün, hapis ve Belene’de geçiren Nuri Turgut Adalı ve dava arkadaşları anısına bölgemizde bulunan ilkokul ve ortaokulda okuyan öğrencilerin katılımıyla; atletizm, satranç, basketbol, tenis turnuvaları ile sınırlıdır. Ticari standlar, güvenlik v.s. konularında herhangi bir sorumluluğumuz bulunmamaktadır.

Camiamızı ve Balkan göçmeni vatandaşlarımızı küçük düşürmeye yönelik bu tür ithamların, “İddia makamı ispatla mükelleftir” sözünden hareketle, hukuk yolunun da açık olduğunu bilhassa belirtmek isteriz.

Kamuoyuna ve camiamıza önemle duyurulur.

Bal-Göç Genel Merkez ve Şube Yönetim Kurulları adına
Veli Öztürk - Genel Başkan

19.07.2019

 

 

Facebook'ta Paylaşın

 


Bal-Göç web sitesi tasarımı ve güncelleme : Erdinç Kahraman