24rodopi haber sitesinde 29.7.2019 tarihinde çıkan habere ilişkin açıklamadır

 

24rodopi haber sitesinde 29.7.2019 tarihinde çıkan “Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneğinin, Mestanlı Belediye Başkanı Sunay Hasan’dan toplantı talep ettiği ve bunun kabul edilmediği” haberi gerçekleri yansıtmamaktadır.

Mestanlı Belediye Başkanı Sunay Hasan, Mestanlı Belediye Meclis Başkanı Ömer Hüseyin, Mestanlı Belediye Başkan Yardımcısı Aliye İbrahim, HÖH Gençlik Kolları İlçe Başkanı Ersin Ömer, HÖH Bursa Temsilcisi Taner Çavuş, Mestanlı Yöresi Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Hasan Öztürk 25.06.2019 Salı günü Bursa Balgöç Genel Merkezi’ni ziyaret ederek Naim Süleymanoğlu heykelinin açılış törenine derneğimizi davet etmişlerdir.

7 kişiden oluşan heyetle hem açılışa katılınmış olup, hem de bir dizi temaslarda bulunulmuştur. Mestanlı Belediye Başkanı Sunay Hasan’ın 25.06.2019 tarihinde Bursa Balgöç Genel Merkezi’ndeki ziyarette ve basına verdiği demeçte olduğu gibi “iki taraf açısından da yararlı bir görüşme olmuştur”.

Mestanlı Belediyesi ve Mestanlı halkı ile aramızı bozmaya çalışan bu tür maksatlı haberleri ve yapılma şeklini yanlış buluyor, kamuoyunun takdirlerine bırakıyoruz.

05.08.2019

 

 

Facebook'ta Paylaşın

 


Bal-Göç web sitesi tasarımı ve güncelleme : Erdinç Kahraman