HER TÜRLÜ ŞİDDETİN KARŞISINDAYIZ!

 

Ülkemizde yaşanan kadına, hayvana ve doğaya yapılan şiddet Bal-Göç camiası olarak bizleri de derinden sarsmakta ve üzmektedir. Son zamanlarda artarak devam eden şiddet olayları hiçbir insanoğluna yakışmamakta ve tüm insanlığı üzdüğü gibi bizi de üzüntüye sürüklemektedir.

Bu güzel ülkede yaşamak bizlere sunulmuş bir armağandır. Toprağıyla, suyuyla, doğasıyla, kültürüyle bize verilmiş bu armağanı ne yazık ki eğitimsiz, cahil, insanlığın erdemine ulaşamamış kişiler bozmakta ve kirletmektedir. Bal-Göç Kadın Kolları olarak anne olsun olmasın kadınlara yapılan zulüm ve şiddetleri kınıyoruz. Kadın üretkendir, kadın anadır, kadın kutsaldır. Türk toplumunda kadın, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi “Yerde sürünmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıktır.” Hiçbir evlat #AnneLütfenÖlme demeyi, hiçbir anne de #Ölmekİstemiyorum demeyi hak etmez, etmemelidir. Rabbimiz der ki; “Kim bir canlıyı/hayvanı, bir kuşu haksız yere öldürürse, kıyamet günü ondan şikayetçi olacaktır.”

Bizler son yıllarda ülkemizde yaşanan şiddet olaylarını evlatlarımıza vereceğimiz iyi eğitimle, çevremize iyi örnek olarak ve toplumsal konularda daha çok çalışarak aşabileceğimize inanıyoruz. Bal-Göç olarak her türlü şiddetin karşısında olduğumuzu kamuoyuna bildiririz.

Elvan Demir
Bal-Göç Kadın Kolları Başkanı

24.08.2019

 

 

Facebook'ta Paylaşın

 


Bal-Göç web sitesi tasarımı ve güncelleme : Erdinç Kahraman