Kırcaali Belediye Başkanı, Kırcaali İl Başkanı ve Kırcaali İlçe Başkanı'ndan oluşan heyet derneğimizi ziyaret etti

 

Kırcaali Belediye Başkanı Müh. Hasan Azis, Hak ve Özgürlükler Hareketi Kırcaali İl Başkanı Resmi Murat, Hak ve Özgürlükler Hareketi Kırcaali İlçe Başkanı Lâtif Rasim'den oluşan heyet; seçim çalışmaları kapsamında derneğimizi ziyaret ettiler.

Türkiye’de ikamet eden insanlarımızın Bulgaristan’da karşılaştıkları vatandaşlık, emeklilik, gayrimenkul mülkler gibi sorunlarını açıklayan BAL-GÖÇ Genel Başkanı Veli Öztürk yaptığı konuşmada: “İki ülke kurumları arasında (SGK – NOİ, Nüfus Müdürlükleri- GRAO’lar v.s.) karşılıklı tecrübe teatisi niteliğinde seminer ve toplantıların düzenlenmesine ilişkin projelerinin hazır olduğunu, ancak virüs salgını nedeniyle askıda kalmış olup, seçimden sonra Türkiye ve Bulgaristan ilgili Kurumları nezdinde gündeme getireceklerini belirtti”.

Kırcaali Belediye Başkanı Müh. Hasan Azis yapmış olduğu konuşmada: “Vatandaşlarımızın evrak (GRAO) işlemlerinde kolaylık sağlama amacına yönelik her iki ülke Belediyeleri arasında sözleşme yapılarak, Kırcaali’den alınması gereken belgenin Bursa’dan temin etme imkanı olabileceği müjdesini verdi”.

Daha sonra Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem birlikte ziyaret edilerek projelerin hayata geçirilmesi için ortak çalışmaların yapılabileceği belirtildi.

Samimi bir havada geçen ziyaretlerde ayrıca ülkemizin gündemi, camiamızın sorunları konularında da görüş alışverişinde bulunuldu.

27.02.2021

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook'ta Paylaşın

 


Bal-Göç web sitesi tasarımı ve güncelleme : Erdinç Kahraman