Hak ve Özgürlükler Hareketi Grup Başkan Yardımcısı ve Şumnu Milletvekili Hamit Hamit'i derneğimizde ağırladık.

 

Hak ve Özgürlükler Hareketi Grup Başkan Yardımcısı ve Şumnu Milletvekili Hamit Hamit'i, Bal-Göç eski Başkanı Prof. Dr. Emin Balkan ile birlikte ağırladık.

Bal-Göç ziyaretinde konuşan Hak ve Özgürlükler Hareketi Grup Başkan Yardımcısı ve Şumnu Milletvekili Hamit Hamit; Hak ve Özgürlükler Partisi'nin 30 milletvekili sayısını, 38 milletvekiline çıkartması durumunda hükümet kurmak için kilit bir rol üstleneceğini, Türk düşmanı VMRO, Volya ve NFSB partilerinin, Obedineni Patrioti (Birleşik vatanseverler) adı altında koalisyona gireceklerini, Bulgaristan’daki yaşayan Türklerin asimile edilmek istendiğini, özellikle Bulgaristan’a gidilerek oy kullanılmasının çok önemli olduğunun altını çizdi.

Bu seçimlerin Türklerin geleceği açısından çok önemli olduğunu, bölünmeden hareket ederek asimile planı yapanlara gereken dersi sandıkta verebilmek için herkesin seçimlere gereken ilgiyi göstereceklerine inandıklarını belirtti. Dilekçe verenlerin Bulgaristan'a giderek de oy kullanma hakları olacağını belirten Hamit Hamit, Bulgaristan'a gidilerek oy kullanacak çifte vatandaşların sıra beklemeden aşı olabileceklerini söyledi.

Bal-Göç eski Başkanı Prof. Dr. Emin Balkan da, Hamit Hamit’in derneğimizi ziyaretine eşlik etti.

25.05.2021

 

 

Facebook'ta Paylaşın

 


Bal-Göç web sitesi tasarımı ve güncelleme : Erdinç Kahraman