TÜRKİYE’DEKİ BULGARİSTAN TEMSİLCİLİKLERİNDEN

KİMLİK (LİÇNA KARTA) VE KIRMIZI PASAPORT

ÇIKARMAK İÇİN GEREKLİ BELGELER

 

 

1 ADET DOĞUM BELGESİ (AKT ZA RAJDANE) ASLI

1 ADET DOĞUM BELGESİ (AKT ZA RAJDANE) FOTOKOPİSİ

4 ADET VESİKALIK FOTOĞRAF (BEYAZ FON RENGİNDE, PARLAK OLMAYACAK)

VARSA ELİNDEKİ ESKİ HERHANGİ BİR BULGARİSTAN PASAPORTU VE FOTOKOPİSİ

1 ADET İSİM DENKLİK BELGESİ (UDOSTVORENİE ZA İDENTİÇNOST NA İMENATA). AKT ZA RAJDANENİN ALINDIĞI YERDEN ALINACAK

ÖNEMLİ AÇIKLAMA: Yukarıda istenen belgelerden Bulgaristan Pasaportunda yazan isim ile doğum belgesinde (AKT ZA RAJDANE’de) yazan isim  aynı ise İSİM DENKLİK BELGESİ ( UDOSTVORENİE ZA İDENTİÇNOST NA İMENATA) istenmemektedir. Ancak Bulgaristan Pasapotundaki isim ile doğum belgesindeki (AKT ZA RAJDANE) isim birbirinden farklı ise o takdirde bu iki ismin de aynı kişiye ait olduğunu belgelemek amacı ile İSİM DENKLİK BELGESİ (UDOSTVORENİE ZA İDENTİÇNOST NA İMENATA) istenmektedir.

                   18 yaşını doldurmuş olan herkes yukarıdaki evrakları tamamlayarak, konsolosluğa şahsen müracaat etmek zorundadır.18 yaşından küçük çocuklar için yukarıdaki evrakları tamamlanmalı ve yanlarında da mutlaka velileri (anne ve baba her ikisi de) olmalıdır.

 

Buradaki bilgiler İzmir Balgöç web sitesinden alınmıştır.

 

 

 

Muhacir diye küçümsenenler,tarihin yazdığı savaşlarda en geriye kalanlar,yani "Düşmanla sonuna kadar dövüşenler"  çekilen ordunun ri'cat hatlarını sağlamak için kendilerini feda edenler ve düşman karşısında kaçmak,çekilmek nedir bilmeyenlerdir.Muhacirler kaybedilmiş ülkelerimizin milli hatıralarıdır.
17.01.1931  M.Kemal Atatürk
 

 

 

.

2005-Bal-Göç web sitesi tasarımı:Erdinç Kahraman