Türkiye’de “Bulgar Göçmeni”, “Bulgar Soydaş” Yok,
 “Bulgaristan’dan Göç Eden Türkler” Var

Değerlendirme:

 

Artık öğrenin. Türkiye’de “Bulgar Göçmeni”, “Bulgar Soydaş” yok “Bulgaristan’dan Göç Eden Türkler” var. “Bulgaristan Türkleri” var.”Balkan Göçmenleri” var. (Haberin Devamı..)

 

 

Demirtaş Bölgesi Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

 

 

Demirtaş bölgesinde yaşayan üye ve hemşehrilerimiz için düzenlemiş olduğumuz bilgilendirme toplantısı 03.12.2017 akşamı gerçekleştirildi. (Haberin Devamı..)

 

 

Sıracevizler-Davutkadı Bölgesi Bilgilendirme Toplantısı

 

 

30.11.2017 akşamı Sıracevizler-Davutkadı Bölgesi için bilgilendirme toplantısı yapıldı. Toplantı akabinde Edirneliler Derneği yönetimiyle bir görüşme gerçekleştirildi. (Haberin Devamı..)

 

 

Yunusemre ve Millet Mahallesi Bölgesindeki Buluşma

 

 

Bal-Göç yönetimi olarak 28.11.2017 Salı akşamı olağan yürütme kurulu toplantımızdan sonra Yunusemre ve Millet Mahallesi bölgesinde yaşayan üye ve hemşehrilerimizle dertleşme ve bilgilendirme toplantımıza katıldık. (Haberin Devamı..)

 

 

"Bal-Göç Yalnızca Bir Hemşehri Derneği Değildir"

Değerlendirme:

 

Bal-Göç Yalnızca Bir Hemşehri Derneği Değildir. 80'lerde 1,5 milyon insanın üzerine hiç bitmeyecek bir kabus gibi çöken o uzun kışta, "Umut olmak" için kurulmuştur. "Mücadele" için doğmuş bir dava ve misyon örgütüdür. (Haberin Devamı..)

 

 

Değirmenlikızık Mahallesinde Bilgilendirme Toplantısı (25.11.2017)

 

 

Üyelerimize ve Hemşehrilerimize her zaman olduğu "şeffaf" bir biçimde bütün içtenliğimizle yaptıklarımızı,yapmak isteyipte henüz bitiremediklerimizi, proje ve hedeflerimizi yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımızla birlikte anlattık. (Haberin Devamı..)

  

Bal-Göç'ün Nilüfer Karaman'daki Lokal ve Sosyal Tesisleri Hizmetinizde

 

 

Önceki yıllarda çeşitli şubelerimize hizmet binası ve üyelerimiz için sosyal tesis kazandırmış olan genel başkanımız Prof. Dr. Yüksel Özkan'ın "derneğimize ve şubelerimize kalıcı mekanlar kazandırmak" politikasının devamı olarak bu dönemde de yeni hizmet binaları,lokal ve sosyal tesisiler devreye giriyor. (Haberin Devamı..)

 
 

 

Orhangazi Şubemiz Muhteşem Bir Tesise Kavuşuyor

 

 

Bal-Göç Orhangazi Şubesi için Orhangazi Belediyesinin katkılarıyla inşa edilen yapıda; lokal, misafirhane, sosyal tesis ve ticaret merkezleri yer alıyor.Yapımı tamamlanma aşamasına gelen bu muhteşem tesis Orhangazi ilçemiz için vizyon bir olarak yakında kullanıma açılacak. (Haberin Devamı..)

 

 

Kalemine ve Yüreğine Sağlık Yılmaz Özdil , Teşekkürler

 

 

Fabrikalarda örnek gösterilen işçi oldular, sözü senet kabul edilen esnaf oldular, tezgahtar olarak başlayıp, işveren oldular, kendileri gibi namuslu, yurtsever, çağdaş evlatlar yetiştirdiler, hekim oldular, avukat oldular, mühendis oldular, akademisyen oldular, devletten asla karşılıksız yardım kabul etmediler, avantacı olmadılar, Türkiye'ye tek kuruş yük olmadılar. (Haberin Devamı..)

 


 

Balkanlardan Çıkan Büyük Şampiyonu Son Yolculuğuna Uğurladık

 

 

Soydaşlarımızın üstüne karabasan gibi çöken totaliter rejimin Kültürel Yok Etme politikalarına karşı çıkmak ve yaşanan zulmü Dünyaya duyurmak gayesiyle Rahmetli Mümin Gençoğlu ve dava arkadaşları tarafından kurulan derneğimizin üyeleri ; büyük riskleri göze alarak anavatan Türkiye’ye iltica ederek davaya büyük katkı sağlayan Naim Süleymanoğlu’nu son yolculuğunda yalnız bırakmadılar. (Haberin Devamı..)

 
 

 

Naim Süleymanoğlu'nun Vefatı Nedeniyle Taziye Mesajı

 

 

Onun adı elbette Dünya durdukça hatırlanacaktır. Ancak Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere tüm devlet büyüklerinden nacizane arzumuz şampiyonun adının göçmen nüfusun yoğunlukta olduğu şehirlerden birindeki bir Spor Bilimleri Fakültesi’ne verilmesidir.. (Haberin Devamı..)

 

 

Daha Önceki Haberler:

 

Kestel Şubemizin Geçici Yönetimi Görevine Başladı

 

Bal-Göç Kestel Şubesine Geçici Yönetim Atandı

 

Prof. Dr Yüksel Özkan İle Yapılan Röportajdan:  "Önümüzdeki Dönem, Projeler Dönemi Olacak"

 

Bal-Göçlüler Büyük Atatürk’e Olan Sevgi ve Bağlılıklarını Düzenledikleri Etkinlikle Yine Gösterdiler

 

Nilüfer Görükle Balkan Panayırı Yağmura Rağmen Harikaydı

 

Bal-Göç Bursa Balkan Panayırı Geleneği Bu Yıl da Coşkulu Bir Şekilde  Gerçekleşti

 

Genel Başkanımız Prof.Dr. Yüksel Özkan'ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Münasebetiyle Yayınlamış Olduğu Mesaj

 

Geleneksel Bayramlaşma Törenimiz Dostane ve Samimi Bir Ortamda Gerçekleşti

 

Şehit Ailelelerini Ziyaret Etme Geleneğimiz Devam Ediyor

 

Ulu Çınara Yeni Bir Dal Geliyor : “Yenişehir İlçe Temsilciliği”

 

Açıklama:"SOYDAŞLARIMIZ İÇİN UZUN SÜRELİ İKAMET TEZKERESİ BAŞVURU SÜRESİ 31.12.2017 tarihine kadar UZATILDI"

 

Nuri Turgut Adalı, Bal-Göç Tarafından Bursa'da da Anıldı

 

Sayın Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu'na Ziyaret

 

2. Türk Dünyası Ata Sporları Şenliğinde Balkan Kültürünü Tanıttık

 

2017 ve daha önceki yıllara ait aktivite ve haber arşivini görmek için buraya tıklayınız. (2002 yılından bu yana Bal-Göç'ün tüm kurumsal aktivite ve haber arşivine bu bölümden ulaşabilirsiniz.)

 

 

 

 

 

 

 

 

Bal-Göç web sitesi tasarımı ve güncelleme : Erdinç Kahraman